Fotoreporty

|
Středeční večer patřil v Jazz Docku Cyrille Aimée, zpěvačce s kořeny ve Francii i Dominkánské republice, která užívá improvizaci nejen v hudbě, ale i v životě. Z tajných večírků s romskými muzikanty ve Francii se propracovala na Broadway, na prestižní jazzové festivaly, i k nominaci na Grammy.
|
Do pražského Lucerna Music Baru zavítal floridský blues-rockový kytarista Damon Fowler. V ne moc zaplněném sále předvedl parádní bluesrockovou jízdu, kterou nezastavila ani prasklá struna, výborné výkony muzikantů ocenilo publikum bouřlivým potleskem.
|
Nedělní Metronom byl věnován vzpomínce na vynikajícího muzikanta světového formátu Ivana Krále.
|
Sobotní METRONOME Warm Up naprosto opanovala skvělá Skye Edwards s Morcheebou, jejich vystoupení nenechalo nikoho z návštěvníků chladným. Během koncertu zahráli, jak starší hity, tak skladby z letos vydaného alba Blackes Blue. Během odpoledne se na dvou podiích METRONOME Warm Up festivalu vystřídali Annabelle, Ima Teva, The Curly Simon, A Dull Set a Favorite Obsession.
|
Páteční METRONOME Warm Up patřil převážně mladšímu Publiku, DJové a elektronika obsadili Fontána stage i Open stage, kde se vystřídali HOSH, BEC, nebo Anna Vaverková. I přes menší počet návštěvníků, vládla v areálu festivalu ve večerních hodinách taneční nálada.
|
Nedělní festivalové odpoledne opět zahájil František Skála se skupinou Třaskavá směs, pak následoval set kapely Revolutionary Birds - tunisko bretaňsko libanonská směs dud, perkusí a súfijského zpěvu. Justin Adams se na podiu objevil i v neděli spolu s Mauro Durantem, italským houslistou a hráčem na rámový buben. Závěr večera a celého festivalu patřil divoké partičce Besh O Drom, která skvěle kombinuje romskou hudbu s prvky jazzu, rocku a folklóru a inspiruje se rumunskou, bulharskou, řeckou, egyptskou, nebo libanonskou hudbou.
|
Letošní již 24. ročník Respect festivalu v sobotu odpoledne zahájil František Skála s dechovou hudbou Provodovjané, skálovy texty pobavilly a dechovka roztančila početné návštěvníky.
|
V pražském Foru Karlín se konečně odehrál několikrát odložený koncert Jan Garbarek Group. Skvělá a uvolněná atmosféra a vynikající výkony muzikantů byly po právu oceněny bouřlivým potleskem. Jan Garbarek - saxofon, Trilok Gurtu - perkuse, bicí, Rainer Brüninghaus - klavír, Yuri Daniels - basová kytara.
|
Závěrečný den festivalu Trutnoff Brnoon přinesl další várku skvělé hudby, na podiích se představili, Bára Hrzánová, Mário Biháry & Bachtale Apsa, Marta a Rasputin, Kurtyzány z 25. Avenue, Vltava, Švihadlo, Flamengo, The Grou s hostem Janem Ficem, Petr Váša a Ty syčáci.
|
Sobotní Trutnoff Brnoon začal svadbou a pokračoval přehlídkou skvělých českých kapel, na hlavním podiu vystoupili Dunaj, Tichá dohoda, Vítkovo kvarteto jako svadební dar, Michal Prokop Framus Five, Garage s Tony Ducháčkem a závěr roztanč

Stránky

Přihlásit se k odběru Fotoreporty | World Stars Music